احیاروستاها

۰۷ مهر ۱۳۹۹ 0
احیاروستاها
با عنایت به آموزه های دین اسلام در می یابیم آب و خاک سرمایه ای است عظیم و ماندگار، خداوند این دو نعمت را در اختیار بشر قرار داد تا با تکیه بر دانش و تجربه و با تدبیر درست بتواند از دامن آن دو نیازهای خود را برآورد. در سرزمین ما در فضای روستاهای آباد وسرسبز، این بستر فراهم است تا با کوشش و تلاش روستائیان عزیز، از این نعمت های خدادادی بهترین بهره وری واستفاده فراهم آید. 
از امام صادق ـ عليه السلام ـ در باره كشاورزي سؤال شد، حضرت فرمود: كشاورزان گنج هاي خدا در زمين اند و در ميان اعمال هيچ عملي محبوب تر از آن نزد خدا نيست. (تهذیب، ج 6، ص 383)
امام باقر ـ علیه السلام ـ از پدر بزرگوارش علی بن الحسین از امیرمؤمنان علی ـ علیه السلام ـ چنین نقل کرده اند: «من وَجَد ماءاً و تراباً ثم افتقر فأبعده اللّه»هر کس آب و خاک داشته و با این حال نیازمند باشد خداوند او را از رحمت خود دور می کند.کافی، کلینی، ج 5، ص 347
با این مقدمه کوتاه اهمیت مرمت و حفاظت از كالبد روستا و استفاده بهينه از فضاي  روستاهای کشور اسلامی ایران معلوم می گردد. یکی از فعالیت های خیرخواهانه، احیاء روستاها برای رسیدن به اهداف مذکور است.فرهنگ سازی در این حوزه از قبیل ساخت مدرسه، مسجد، آبرسانی، امکانات دیگر از قبیل برق و گاز و... همه و همه زمینه را برای کار وفعالیت زحمتکشان روستائی آماده ساخته تا در نهایت از این فرصتها ونعمت های بی بدیل الهی، بهترین استفاده به عمل آمده وشکر نعم پروردگار بجا آورده شود.
با امید به روزی که ایران اسلامی سراسر آبادی باشد.
در صورت تمایل به معرفی خیرین در زمینه احیاء روستا ویا ارائه پیشنهاد وخاطره با ما تماس بگیرید.