بازسازی موقوفات موجب احیای وقف در جامعه می‌شود

گروه اجتماعی: بازسازی موقوفات تخریب شده موجب ایجاد انگیزه خیّران برای احیای وقف در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام کاظم عامری، امام جمعه اختیارآباد دیروز، 27 آبان‌ماه در مراسم کلنگ‌زنی محور گردشگری باغ فتح‌آباد کرمان گفت: استاندار کرمان مدیریت جهادی مدنظر مقام معظم رهبری را با احیای باغ فتح‌آباد اختیارآباد محقق کرد.

وی با اشاره به اینکه استاندار کرمان دست‌پرورده دوران دفاع مقدس است، افزود: افرادی که آماده نثار جانشان در دوران دفاع مقدس بودند امروز هم خدمت به مردم را در دستور کار دارند.

امام جمعه اختیارآباد تصریح کرد: کرمان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است اما دیگر استان‌ها از مزیت‌های کرمان بهره می‌برند.

عامری از بنیاد توسعه عمران موقوفات به عنوان حلقه مفقوده سازمان اوقاف و امور خیریه نام برد و بیان کرد: مردم برای وقف انگیزه ندارند چراکه مشاهده می‌کنند موقوفات در حال تخریب هستند و اگر موقوفات با تلاش بنیاد توسعه عمران موقوفات احیا شوند این امر موجب احیای وقف می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گره مشکلات اقتصادی به دست خودمان گشوده می‌شود، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی با تلاش مردم محقق می‌شود.

امام جمعه اختیارآباد بیان کرد: خیّران اختیارآباد از استاندار کرمان می‌خواهند تا بسته فرهنگی و گردشگری اختیارآباد شامل امامزاده، گلزار شهدا و باغ فتح‌آباد را ارائه دهد تا شهر اختیارآباد به این مجموعه وصل شود.