وقف برای ترویج روحیه ایثارگری گسترش یابد

جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه با بیان اینکه تقويت روحيه فداکاری و ايثارگری در جوانان امروز نيازمند ترويج «سنت حسنه وقف ويژه شهدا» است، گفت: مشهد مقدس از ديرباز به عنوان شهر شهادت شناخته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اسماعيل قاآني، جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در همايش «وقف شهدا» در مشهد گفت: امروز الگوي مبارزاتي ايران در بين شهرهاي اسلامي گسترش يافته و دشمن را به زانو درآورده است. اين موفقيت نيز به برکت فرهنگ ايثار و شهادت است. قدرت نظامي جمهوري اسلامي ايران امروزه به گونه اي است که در کنار دفاع از خود از ساير ملل اسلامي نيز دفاع مي کند و دشمن را به شگفتي انداخته است. تقويت روحيه فداکاري و ايثارگري در جوانان امروز نيازمند ترويج «سنت حسنه وقف ويژه شهدا» است.

جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه گفت: سربلندي و استقلال امروز ايران مرهون جانفشاني و ايثارگري هاي شهدا در ۸ سال دفاع مقدس است و حفظ همين روحيه ايثارگري در جوانان امروز مي تواند نظام اسلامي را پرقدرت نگه دارد. امروز روحيه ولايتمداري و بسيجي بين مردم وجود دارد اما بايد گسترش يابد که اين اقدام با ترويج وقف براي فرهنگ ايثار و شهدا تحقق مي يابد.

سردار قاآني گفت: تاکنون تصاوير بسياري از ايثارگريها و مبارزات مردم ايران عليه دشمن نشان داده شده اما گستره ايثارگري هاي رزمندگان اسلام آن چنان وسيع است که هنوز مي تواند در قالب برنامه هاي هنري و فرهنگي تبيين شود.

وي ادامه داد: روحيه ايثارگري در بين جوانان اين مرز و بوم زمان انقلاب آن چنان قوي بود که برخي بسيجيان با وجود کم سن و سال بودن به عشق دفاع از کشورشان به جبهه آمدند، اين روحيه هنوز در بين مردم زنده و پوياست و به موقع در صحنه حضور مي يابند.

جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه افزود: منشاء اين حضور حداکثري مردم در همه صحنه هاي نبرد حق عليه باطل، گسترش فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه است و با توجه به موقعيت حساس سياسي کشور لازم است براي ترويج بيش از پيش اين فرهنگ مردم به ميزان توان مالي خود در امر خداپسندانه وقف براي حوزه فرهنگ شهادت مشارکت کنند.