رسیدگی به معلولین

۰۷ مهر ۱۳۹۹ 0
رسیدگی به معلولین
معلولین در هر جامعه ایی با معضلات گوناگون اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مواجه اند. دامنه مشکلات این معلولین با کمک و حمایت از آنان توسط افراد خیرو نیکوکار ، تا حد زیادی کاهش می یابد.از آنجائی که در دین مقدس اسلام،همه انسان ها دارای حقوق مشخص اند، کمک و مساعدت به معلولین نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است .چنان که پیغمبر اسلام حضرت محمد(ص) به افراد معلول و ضعیف شفقت زیادی می کردند.
پیامبر رحمه للعالمین فرمود: کسی که ناتوان و معلولی را در کارهایش یاری دهد، خداوند او را یاری کند و در روز قیامت بر او فرشتگانی می‌گمارد که او را از خطرات منازل آخرت محافظت می‌نمایند و او را سالم به بهشت می‌رسانند. کسی که فرد ناتوانی را در فهم مطلبی یاری دهد و دلائل آئین او را بر ضد دشمنان تعلیم دهد خداوند او را در سکرات مرگ بر ادای شهادتین یاری می‌نماید، و رفتن او از این دنیا و بازگشت وی به سوی خدا را با بزرگترین اعمال همراه می‌سازد و به او بشارت خوشنودی خداوند داده می‌شود.(بحارالانوار، 75/21)
پرستاری از بیماران و کمک‌های تعلیمی به افراد استثنائی و عقب مانده از نکات مورد توجه در روایت مذکور است.
همچنین پیامبر(ص) فرمود : من سعی لمریض فی حاجه قضاها او لم یقضها ، خرج من ذنو به کیوم ولدته ولدته امه . هر کس در براوردن نیاز بیماری بکوشد چه آن را براورد وچه نتواند آن را برآورده کند از زیر بار گناه خویش بیرون میرود مثل ان روز که از مادر خویش زاده شده است . (الامالی ص 517)
با کمک به این قشر از جامعه نام خود را در یک اقدام ارزشمند انسانی اسلامی و خداپسندانه ، جاودانه سازید.
 در صورت تمایل به معرفی خیرین در زمینه رسیدگی به معلولین ویا ارائه پیشنهاد وخاطره با ما تماس بگیرید.